Příprava jaro 2018

publikováno 12.03.2018 (aktualizováno 16.03.2018)

Přípravné zápasy A, B tým

3.3 Janovice A - Rittsteig A 6 : 5

Hráno na UMT v Horšovském Týně .Utkání se odehrálo za velkého sebezapření hráčů u obou týmu , protože teploměr ukazoval 10 stupňů pod nulou . Přesto oba týmy předváděly na umělce celkem pohledný fotbal a i hrstka diváků musela být nakonec spokojena , protože viděla celkem  11 branek. Je třeba poděkovat i Ivanovi za obětavé odpískání celého mače. Další příprava je plánovaná na 14.3 od 18 hod doma s Vrhavčí ( 1 B třída ) . Jarní část OPM začínáme doma 24.3 od 15 hod  , kdy v derby přivítáme Strážov.

11.3 Janovice B - Rittsteig B 3 : 1 ( 3 :0 )

Branky: Václav Slivoň, Radek Holý, Milan Kolář

Sestava:Pavel Kroupar - Radek Mandák, Petr Gardoň, Viktor Špindler, Pavel Jelínek - Josef Kotlan, Marek Švůgr, Stanislav Kotlan (c), Radek Holý - Václav Slivoň, Petr Šveňha
střídali: Robert Onder, Milan Kolář, Michal Martínek, Tomáš Suk

Na domácím place , za velmi příjemného jarního počasí, odehrála naše záloha první přípravné utkání . Tak jako u A týmu , soupeřem nám byl tým z nedalekého Rittsteigu , tentokráte jeho záloha. Úvod zápasu se hlavně v našem podání nesl v duchu naskočit opět po dlouhé zimní přestávce do fotbalového rytmu . To jest minimálně prvních 10 - 15 minut jsme často zjišťovali , že míč je kulatý a hřiště poměrně velké . Od cca 20 min jsme se fotbalově srovnali a získali postupně ve hře mírnou převahu . Ta se do konce poločasu projevila i na skóre , když jsme hned třikrát rozvlnili síť za gólmanem hostujícího celku . Druhý poločas jsme z několika dobrých příležitostí už branku nedali. A tak i soupeř se dočkal čestného úspěchu , když v 70 min vstřelil branku z penalty .  Opět nám soudcoval Ivan - díky . Další přípravné utkání je naplánováno na následující něděli 18.3 v 15 hod s Kdyní B . Jarní část IV třidy začínáme doma 7.4 od 16 :30 proti Vrhavči B .

14.3 Janovice A - Vrhaveč A 6 : 2

Další přípravu jsme odehráli pod světly s účastníkem 1.B třídy . Soupeř dorazil v kombinované sestavě a hlavně bylo znát , že v brance nastoupil hráč z pole . Vrhaveč po celý zápas měla lehce více ze hry , nicméně naše útoky byly o hodně nebezpečnější a také v koncovce přesnější - nicméně často bylo poznat , že v bráně hostů nestojí klasický brankář . A tak z možná 8 -9 šancí jsme vytěžili 6 branek , soupeř ze stejného počtu pouze 2 branky .